Skupinové lekce již od 13.9.2023

Od středy 13.9.2023 začínáme cvičit skupinové lekce pilates dle rozvrhu. Pro začátečníky je určená středeční lekce od 18:05, na kterou se můžete přihlásit v rezervačním systému. Do skupiny je možné přijít i v průběhu roku.

Od 19:15 probíhá středeční uzavřený kurz pilates pro pokročilé určený pro klienty, kteří již naše studio navštěvovali. Registrace je možná pouze na celý kurz.

Skupinové lekce – přehled

Pilates – Zdravá záda, začátečníci

Otevřená skupinová lekce pro všechny, kteří chtějí začít s cvičením Pilates clinic method. Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Ať vás trápí bolest páteře nebo jen chcete zlepšit držení těla, tato hodina je určená pro vás. V hodinách pracujeme s různými pomůckami – pilates kruhem, rollerem, S ballem či s masážními ježky.

Pilates – zdravá záda, pokročilí

Uzavřený kurz. Tato lekce je určená pro pokročilé klienty, kteří již mají zkušenost se cvičením v našem Pilates Studiu.

Na všechny lekce se rezervujte v rezervačním systému. Těším se na Vás.

Pilates Clinic Method

V našem studiu se setkáte s individuálním přístupem a kombinací nejmodernějších pohybových konceptů namíchaných do metody Pilates Clinic Method.

Tvůrcem konceptu Pilates Clinic Method, je Daniel Muller, který především zohledňuje individuální možnosti jednotlivých variant vadného držení těla při cvičení základních Pilates cviků. Toto novodobé pojetí zdravotního cvičení v systému modifikací a variant základních Pilates cviků je šetrnější, dokonalejší a především méně rizikovější než klasické taneční pojetí aplikované pro běžnou populaci. Na stránkách jeho akademie IQ Pohyb se dozvíte podrobný popis Pilates Clinic Method.

Cvičení Pilates Clinic Method může být pro mnoho lidí velmi prospěšné z několika důvodů:

 1. Posilování svalů: Pilates Clinic Method se zaměřuje na posilování hlubokých svalů, zejména v břiše, zadu, pánevním dnu a páteři. To může zlepšit stabilitu páteře a pomoci předcházet bolestem zad.
 2. Zlepšení flexibility: Pravidelným cvičením Pilates Clinic Method můžete zlepšit svou pružnost a rozsah pohybu. To může být prospěšné pro lidi, kteří trpí svalovou ztuhlostí nebo mají problémy s klouby.
 3. Zlepšení držení těla: Pilates Clinic Method klade důraz na správné držení těla a ergonomii. Tím může pomoci lidem, kteří trpí špatným držením těla, což může vést k bolestem v zádech a krční oblasti.
 4. Zvýšení tělesného povědomí: Cvičení Pilates Clinic Method vám pomáhá lépe vnímat své tělo, což může zlepšit vaši schopnost kontrolovat pohyby a prevenci zranění.
 5. Stresové uvolnění: Pilates Clinic Method zahrnuje dechové cvičení a koncentraci na správné provedení pohybů. To může pomoci snížit stres a napětí.
 6. Rehabilitace a prevence zranění: Mnoho lidí využívá Pilates Clinic Method k rehabilitaci po zranění nebo chirurgickém zákroku. Rovněž může sloužit jako prevence zranění, zvláště u sportovců.
 7. Zlepšení tělesného vzhledu: Pravidelné cvičení Pilates Clinic Method může vést k lepšímu tvarování těla, posílení svalů a ztrátě hmotnosti, což může přispět k zlepšení tělesného vzhledu.
 8. Vhodné pro různé věkové kategorie: Pilates Clinic Method může cvičit téměř každý, bez ohledu na věk nebo úroveň fyzické kondice. Lze ho přizpůsobit individuálním potřebám.
 9. Doplněk k jiným cvičebním metodám: Pilates Clinic Method lze kombinovat s jinými cvičebními metodami nebo sporty, aby se zvýšila celková fyzická kondice.

Je důležité poznamenat, že Pilates Clinic Method by měl být cvičen pod dohledem zkušeného instruktora, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo omezení. Cvičení tímto způsobem může přinést mnoho výhod pro vaše tělo a mysl, ale je důležité cvičit správně a bezpečně.

Individuální lekce Pilates

Individuální lekce Pilates je forma cvičení, která se zaměřuje na posílení svalů, zlepšení flexibility a celkovou stabilitu těla. Tato forma cvičení byla vyvinuta Josephem Pilatesem a je populární mezi lidmi, kteří hledají efektivní metodu pro zlepšení fyzické kondice. V našem studiu se setkáte s metodou Pilates Clinic Method

Individuální lekce Pilates má několik výhod:

 1. Personalizace: Instruktor Pilates věnuje pozornost vašim individuálním potřebám a cílům. Vytvoří cvičební plán, který je přesně přizpůsoben vašemu tělu a fitness úrovni.
 2. Korekce postavení: Instruktor vám může pomoci správně nastavit postavení těla a zamezit špatným návykům, které by mohly způsobit zranění.
 3. Intenzivní práce: Individuální lekce umožňuje soustředit se na specifické svalové skupiny nebo problémové oblasti těla. Můžete se zaměřit na posílení konkrétních svalů nebo zlepšení flexibility v určitých kloubech.
 4. Bezpečnost: Instruktor vás může monitorovat a zajistit, že provádíte cvičení správně, což snižuje riziko zranění.
 5. Motivace: Individuální lekce mohou poskytnout vyšší míru motivace a zodpovědnosti, protože máte instruktora, který vás povzbuzuje a sleduje vaše pokroky.
 6. Přizpůsobení změnám: Instruktor může reagovat na vaše aktuální potřeby a změny ve vašem těle a cvičebním programu.

Pokud máte zájem o individuální lekce Pilates, měli byste se vždy obrátit na certifikovaného instruktora Pilates, který provede diagnostiku a vytvoří Vám individuální plán. Následně Vás povede při vlastním cvičení. Individuální lekce u nás probíhají na strojích Pilates Reformer, Cadillac a Combo chair. Cvičení je určené jak pro začátečníky, kteří chtějí změnit své pohybové návyky, tak i pro sportovce, kteří si chtějí zlepšit kondici. Našimi klienty jsou i maminky před a po porodu a klienti vyhledávající postrehabilitační péči.

Otevíráme nové skupinové lekce

Od 14.9.2020 si můžete přijít zacvičit na nově otevřené skupinové lekce. K oblíbeným čtvrtečním „Zdravým zádům“ bude nově dostupné v pondělí cvičení na strojích a „Zdravé chodidlo“.

Jak budou nové lekce vypadat ?

Pilates stroje

Skupinové cvičení na Pilates strojích, určené maximálně pro 3 osoby. Cvičení je vedeno formou kruhového tréninku. Na strojích lze cvičit všechny cviky z Pilates, ale díky odporu či tahu pružin bude pro vás cvičení šetrnější a zároveň účinnější než cviky na podložce.

Zdravé chodidlo

Lekce zaměřená na chodidla. Ať vás trápí vbočené palce, plochá nebo naopak příliš vyklenutá klenba chodidla, či jen chcete rozpohybovat a posílit tuto často opomíjenou část našeho těla, pak je lekce určená přímo pro vás. V hodinách se naučíme nejen jak správně cvičit s chodidly, ale i jak je uvolnit pomocí masážních ježků a válečků.

Kompletní popis všech lekcí naleznete zde a týdenní rozvrh zde

Svatojiřská 799

Studio Pilates Velvary už má svoji adresu. V ulici Svatojiřská jsme dostali krásné číslo popisné 799. Než bude zaneseno v mapách, níže máte interaktivní mapu, kde studio najdete.

Pilates studio Velvary je otevřeno!

Pilates Velvary je zkolaudováno! Dokončovací práce sice ještě probíhají, těšit se třeba můžete na krásnou dřevěnou fasádu či květiny na střeše, ale první lekce již začaly.

Tělocvična pro skupinové lekce
Pro skupinové lekce

Připravili jsme pro Vás moderní prostory pro skupinové lekce Pilates. Cvičení pro začátečníky je vždy ve čtvrtek od 19:00. Také se můžete hlásit na individuální lekce na Pilates strojích. Termíny individuálních lekcí jsou vždy po dohodě.

Tělocvična pro individuální lekce
Stroje pro individuální cvičení

V nových prostorách probíhají i uzavřené pokročilé kurzy, další lekce budou následovat. Těším se na vás!